Dwa kieliszki

Julian Tuwim: Dwa kieliszki wystarczą. Najpierw jeden, potem kilkanaście drugich.

Seks za pieniądze

„Istnieje wiele mechanicznych urządzeń, które zwiększają seksualne pożądanie, szczególnie u kobiet. Najważniejszy miedzy nimi jest Mercedes Benz 380L - kabriolet”
PJ O’Rourke

„Wielka różnica miedzy seksem za pieniądze i seksem za darmo jest taka, ze seks za pieniądze kosztuje mniej”
Brendan Francis

Zbulwersowany czytelnik

Bóg dał nam Paryż, Wenecję i zegary art deco. Dał nam poziomki, zamglone świty za oknem kawiarni, dał nam Tomasza Manna oraz Prousta, a także wrzosowiska Irlandii oraz wymyślił bilard i nastolatki, i tysiąc innych rzeczy, takich jak wodospady, "Boską Komedię", fajki, wiersze Rilkego, ulice wysadzane platanami na południu, amerykańskie samochody z lat czterdziestych, pióra Mont Blanc, przewodnik po Grenadzie oraz cognac, gin i whisky, tequille i bordeaux... Dał nam spojrzenia przebudzonych dzieci, entuzjazm psich ogonów witających nas za każdym razem tak samo wiernie, pokazał nam Wielki Kanion i wschody słońca, nauczył wąchać kwiaty i kobiety... a to wszystko nie po to przecież, żebym siedział w robocie po 12 godzin jak jakiś, za przeproszeniem, chuj!

Milionerzy

Kobiety mogą uczynić milionerem tylko takiego mężczyznę, który jest miliarderem...

Charly Chaplin

Maszynista

"Nie ma wskaźnika, trawa po pas, koza się pasie, a ja mam wiedzieć, że tu trzeba ludzi wysadzić." - maszynista PKP o linii Bednary - Łódź Kaliska

Filogejos  2020      Copyrights not reserved