Taki branżowy żarcik

Czym się różni murzyn od opony??- Tym, że jak na oponę założysz łańcuch to nie zacznie rapować.

Król podpalaczy

Zenon podpalił swój pierwszy obiekt, gdy miał 12 lat. Tata jeździł wtedy nową Syrenką, którą co tydzień w sobotę pucował, aby ładnie wyglądała na niedzielną mszę.

Zenon nie lubił Syrenki. Z podziwem patrzył, gdy koledzy wsiadali ze swymi rodzicami do Fiatów 125p i z szykiem mknęli po wiejskich szosach. Zazdrościł im tej elegancji. 10 kwietnia postanowił się zemścić na losie. Wziął tatowe zapałki i butelkę denaturatu z barku i wyszedł przed chałupę. Syrenka lśniła w słońcu. Zenon oblał ją z przodu, z tyłu, z boku i podpalił. Z tego dnia pamięta tylko, że tato się wkurzył, bo to była jego ostatnia butelka denaturatu, a tato zawsze lubił się napić do niedzielnego obiadu. Ale Zenek był z siebie dumny, bo tato kupił w końcu wymarzonego Dużego Fiata - co prawda po kolejnych dwunastu latach oszczędzania... To był Zenka pierwszy raz.

Read more ...

Alberti

Zastanawialiśmy się przez chwilę, czy nie umieścić tego zdjęcia w sekcji "Kronika kulturalna". W końcu gdzieś ktoś docenił jednego z najbardziej utytułowanych poetów Psiego Pola, stawiając mu pomnik przed samym urzędem miejskim w andaluzyjskim kurorcie.
W kraju niedoceniany (być może jeszcze nie), za granicą raczej mało znany (pisał jedynie w ojczystym języku)... W końcu jednak jego sława przemknęła jak pociąg ekspresowy relacji Kielce-Warszawa przez ponad 3 tysiące kilometrów, aby na wieczność - w postaci pomnika - spocząć ku chwale ojczyzny, Psiego Pola i samochodów Volvo pod oknem burmistrza Puerto de Santa Maria, obok baru ze smażoną rybą, bazaru z pończochami i sklepu z zimnym jak Lech piwem Cruzcampo.
Filogejos koniecznie poleca odwiedzić to miejsce wszystkim amatorom dobrego wiersza i piwa...

Jak zostać królem gumy?

Jak zostać królem gumy?
Otóż odpowiedź jest prosta, jedzie się na niemiecki śmietnik łduje się stare opony, przywozi się je do królestwa i sprzedaje za połowe ceny nowej opony. Oto cały sekret. Pozdrowienia dla szczęsliwych użytkowników.
Można też zostać pomywaczem ale to trzeba by myjnie ręczną otwierać, za dużo to kosztuje.

Opowieści z aparatu

Czas na odrobinę opowieści złapanych w fotograficzne sidła

Wierni czytelnicy zastanawiają się z pewnością  jak faktycznie wygląda życie redaktorów i innych sztajmesów.Jak pijemy ,co pijemy i z kim pijemy?  Wychodząc naprzeciw takim emocjom  przedstawiamy zrobione cyfrowo obrazy w wersji przypadkowej. Oczywiście brzydzimy się fotoszopami, gimpami i innymi korektorami fałszującymi prawdę tak więc z góry piszemy: to nie jest żaden fotomontaż.

alt

deklarujemy jak pijemy
...

Read more ...

Filogejos  2020      Copyrights not reserved