Europejska Dzielnica Kultury 2016

Europejska Dzielnica Kultury 2016

Europejską Dzielnicą Kultury 2016 będzie Psie Pole, jak nieoficjalnie dowiedział się Filogejos po wyborze Wrocławia na Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku. Kandydaturę zgłosili przedstawiciele osiedla Zawidawie i została ona jednogłośnie zaakceptowana przez najwyższe władze Unii Europejskiej.


Zakładowy Dom Kultury, w którym wszystko się rozpocznie...

Główne happeningi odbędą się w Zakładowym Domu Kultury. Rozpocznie się międzynarodową konferencją z udziałem gwiazd i artystów z całego świata, której przewodniczyć będzie prezydent USA. Potem odbędą się koncerty. Zaśpiewają między innymi Lady Gaga, U2 i weselna kapela Szymka z LZN. Kolejne dni upłyną pod znakiem konkursów: "Psie Pole ma talent" i "Maluj razem z nami", w których uczestnictwo już zapowiedzieli poeci, rysownicy i malarze naszego pięknego regionu (niektórych redakcja nawet rozpoznaje).

W kolejnej części programu artystycznego znalazła się prezentacja cudów architektury Psiego Pola. Jak większość mieszkańców z pewnością wie, Psie Pole ma wiele do zaoferowania miłośnikom architektury na całym świecie. Kilka takich perełek już zaczęło kandydować do głównej nagrody, poniżej prezentujemy jeden z wybitniejszych przykładów.


Jeden z głównych kandydatów do nagrody architektonicznej

Architektoniczny konkurs odbędzie się w zgodzie z duchem głównego przesłania całego kulturalnego wydarzenia we Wrocławiu, a mianowicie pokazania pomostu pomiędzy przeszłością a współczesnością. Pomost ten, jak widać na zdjęciu, jest bardzo krótki.

Całość zakończy prezentacja multimedialna przed lokalem ABC, do której Jean Michel Jarre przygotuje podkład muzyczny. Jak dowiedzieliśmy się ze sprawdzonych źródeł, podczas prezentacji wyświetlane będą slajdy z bankietu radnych osiedla Zawidawie. Ponoć będzie to kwitesencja kultury...

Konkurs literacki

Redakcja Filogejosa ogłasza nowy konkurs literacki. Wszyscy poeci i artyści mogą zgłaszać swoje projekty do końca kwietnia, a główną nagrodą będzie płyta CD z utworami jednego z wybitniejszych poetów Psiego Pola, recytowanymi przez zafascynowanych jego twórczością kolegów - pod tytułem: "Koledzy Piotrowi".

Oczywiście nie musimy dodawać, że zwycięski utwór zostanie opublikowany w Kronice Kulturalnej na naszej stronie, a szczęśliwiec zyska sławę na cały świat i szacunek milionów naszych czytelników. Jeżeli nie macie pomysłów o czym pisać, to możecie przejrzeć sobie kilka przykładowych utworów opublikowanych wcześniej w naszej Kronice, może to doda wam nieco weny twórczej i zmobilizuje do umysłowego wysiłku.
Wystarczy wysłać email z waszym literackim dziełem na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Czekamy na wasze teksty!!

Wolne tłumaczenie skrótu HWDP

HWDP- Heniu Właż do Poloneza
HWDP- HAWAJSKI WOREK DOBREGO PALENIA
HWDP- Hurtownia wiaderek do piasku
HWDP- Hanka wącha Danki pupę
HWDP- Heniek wozi dore pyry

ZAIKS

Romek: Czy puszczając muzykę na licencji CC lub podobnej można się wypiąć na ZAiKS?  Jeśli tak, to słyszeliście o takiej próbie?

Filogejos: My znamy knajpę gdzie puszczają tylko muzykę "prosto od krowy" i jak się kiedyś pojawił przedstawiciel ZAIKSu i zaczął wmawiać że oni mają umowę z autorem poprzedniego kawałka, to go poszczuli tymże autorem - właśnie siedział przy barze, i sączył przydziałowego browara...

Kaśka - Wilki

Chciałem wyrazić swoją opinię na temat tekstu ze starej piosenki Wilków, uważam że to fuszerka i w ogóle mało poetyckie jakoś:
"Z Kaśką można było konie kraść,
chociaż wiem, że chciała przeżyć ze mną swój pierwszy raz"

Ke?

Komentarz eksperta:

Co ke? A jak miał napisać?
"Kaśka to była fajna kobita, fajnie się z nią łoiło browarek i chodziło na mecze, tylko z pyska była taka sobie, a chciała żebym ją zdeflorował, to co?, po kumpelsku dałem się na to namówić"
Facet, rytmu to nie trzyma...
Filogejos  2020      Copyrights not reserved