Europejska Dzielnica Kultury 2016

Europejska Dzielnica Kultury 2016

Europejską Dzielnicą Kultury 2016 będzie Psie Pole, jak nieoficjalnie dowiedział się Filogejos po wyborze Wrocławia na Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku. Kandydaturę zgłosili przedstawiciele osiedla Zawidawie i została ona jednogłośnie zaakceptowana przez najwyższe władze Unii Europejskiej.


Zakładowy Dom Kultury, w którym wszystko się rozpocznie...

Główne happeningi odbędą się w Zakładowym Domu Kultury. Rozpocznie się międzynarodową konferencją z udziałem gwiazd i artystów z całego świata, której przewodniczyć będzie prezydent USA. Potem odbędą się koncerty. Zaśpiewają między innymi Lady Gaga, U2 i weselna kapela Szymka z LZN. Kolejne dni upłyną pod znakiem konkursów: "Psie Pole ma talent" i "Maluj razem z nami", w których uczestnictwo już zapowiedzieli poeci, rysownicy i malarze naszego pięknego regionu (niektórych redakcja nawet rozpoznaje).

W kolejnej części programu artystycznego znalazła się prezentacja cudów architektury Psiego Pola. Jak większość mieszkańców z pewnością wie, Psie Pole ma wiele do zaoferowania miłośnikom architektury na całym świecie. Kilka takich perełek już zaczęło kandydować do głównej nagrody, poniżej prezentujemy jeden z wybitniejszych przykładów.


Jeden z głównych kandydatów do nagrody architektonicznej

Architektoniczny konkurs odbędzie się w zgodzie z duchem głównego przesłania całego kulturalnego wydarzenia we Wrocławiu, a mianowicie pokazania pomostu pomiędzy przeszłością a współczesnością. Pomost ten, jak widać na zdjęciu, jest bardzo krótki.

Całość zakończy prezentacja multimedialna przed lokalem ABC, do której Jean Michel Jarre przygotuje podkład muzyczny. Jak dowiedzieliśmy się ze sprawdzonych źródeł, podczas prezentacji wyświetlane będą slajdy z bankietu radnych osiedla Zawidawie. Ponoć będzie to kwitesencja kultury...
Filogejos  2019      Copyrights not reserved