Pizga niemiłosiernie

Aldona (Kraków): Idę w zeszłym tygodniu po rynku w Krakowie i słyszę jak dwójka młodych chłopaczków (może z 13 lat) rozmawia. Jeden mówi: pizga niemiłosiernie. Ja się pytam: Co robi? A on nic, tylko się obrócił i poszedł dalej. Nigdy nie słyszałam żeby ktoś tak w Krakowie mówił.  

Ekspert: Wielu rzeczy w Krakowie nie mówią, np. "dziękuję nie piję" albo "reszty nie trzeba"

 


 

 

Zenek: Swoją drogą słyszałem teorię, że montaż kamerki w aucie ściąga sytuacje na drodze jak piorunochron. Do kompletu z kamerką trzeba będzie kupić gaz pieprzowy... Co o tym sądzicie?

Ekspert: Pomysł zacny. Już widzę te zestawy świąteczne. Gorzej, jak w nerwach psikniesz gazem tak, ze połowa zostanie w samochodzie. Ubawisz tym pasażerów do łez.

 


 

 

Franciszek: Moje auto nie reaguje poprawnie na pedał gazu, dlaczego?

Ekspert: Częsty przypadek w samochodach o mocy poniżej 300KM 

 


 

 

Jan (Domaszczkiewicze): Dzwoniem do nich i dzwoniem po te kablówkę a oni mi o numer umowy. No dobra, nie mam umowy! Chce zawszec nową. Proszę podać mi adres, mówie, a oni nic (biuro obsługi klienta)

Ekspert: Też bym nie podał. A nóż zawszesz nie tylko umowę, ale i cale biuro. 

 


 

 

Remek: Jak myślicie co lepiej zrobić w zimie, czekać aż się auto zagrzeje czy jechać. Ja zawsze odpalam silnik, włączam radio, szybę/szyby, nadmuch i jadę - nie czekam

Ekspert: A u mnie szyby są od razu, nie trzeba włączać 

 

Trójnik

Marek (Rzeszów): Mam dziwne pytanie. Czy jest możliwe połączenie trójnika (zakończonego terminatorem) do karty sieciowej, nie bezpośrednio ale za pomocą przewodu. Konkretnie chodzi mi o umieszczenie trójnika na dachu i opuszczeniu z niego tylko jednego przewodu do karty sieciowej. 

Ekspert: Podłączenie trójnika możliwe jest. Uprzedzam tylko, że po takim podłączeniu sieć działać NIE BĘDZIE 

 


 

Stanisław (Sosnowiec): Nie piję alkoholu w żadnej postaci. Czy dobrze robię?

Ekspert: Biedaczek... znajomy, który też nie pije, spotkał się ostatnio na rodzinnym spotkaniu z ogólnym zrozumieniem, jak to wśród Polaków: "aaaa, na odwyku?..." 

 


 

Waldek: Co byście zrobili w takiej sytuacji: gość nakłamał w CV później naściemniał na rozmowie... i chcą go przyjąć do pracy... ale gość jest głupszy niż naściemniał, podjęli byście się czy nie roboty?

Ekspert: Podjąć prace. Bo mamy do czynienia z przypadkiem: mało kwalifikowany oszust ma być przyjęty przez idiotów. Więc współpraca na pewno nie będzie monotonna.

 


 

Marta: Teraz następną drukarkę Brother będę musiała wywalić, bo nie działa skaner pod Windows 8! Czy wiecie może co ma win8, czego nie ma win7? 

Ekspert: Jak to co? Problem z drukarką!

 


 

Elwira (Zabrze): Mamy problem. Większość nauczycieli mojej córki nie potrafi prawidłowo odmienić jej imienia i ciągle dostaje jakieś dyplomy dedykowane "dla Maji". Coś poradzicie?

Ekspert: Powinna przestać się aż tak starać, wtedy problem dyplomów sam się rozwiąże. 

 


 

Alfons: Pytanie do eksperta: Jakie konsekwencje grożą za odtrąbienie Policjanta z drogówki? Tylko bez filozofowania proszę

Ekspert: Mandat za używanie sygnałów dźwiękowych bez potrzeby. 

Alfons: Potrzeba była. Pies wyszedł na drogę.

Ekspert: A to przepraszam

 


 

 

Zbyszek: Jaka jest dobra książka dla kogoś kto niby zna C/C++, ale z tego powodu ze w 90% przypadków używa 10% składni języka, czasami mu to i owo z pamięci ulatuje? 

Ekspert: "Lepsze życie dzięki lecytynie i inne porady dotyczące diety", wydawnictwo NMSP i spółka.

 

Sposób na wirusy

Piotr (Oświęcim): Słyszałem niedawno, że kiszona kapusta potrafi zabić w organizmie nawet połowę wirusów. Mam pytanie: dlaczego tylko 50%? Druga połowa wirusów ma inny gust?
Filogejos: Drugą połowę trzeba wypędzić alkoholem.
Piotr: Ale to ogranicza wybór produktów kwaśnych eliminujących tę pierwszą połowę. Wódka pod kiszoną kapustę? Bez sensu.
Filogejos: Stosuj homeopatycznie - potrzyj butelkę tą kapustą.


Nikodem (Trypolis, Libia): Szukam jakiejś ciekawej atrakcji na 2 góra 3 godziny dla kilkunastu osób, same chłopy ... Jednym z pomysłów są kręgle ale szukam jeszcze jakiejś alternatywy. W grę nie wchodzą propozycje niemoralne :)
Filogejos: Pojechać na Białoruś do Mińska. Wyposażyć kolegów w transparenty na grubych kijach "Chcemy normalnego prezydenta" i spacerować pod oknami gabinetu. Atrakcje same przyjdą.

Rozterki bankowe i innne

Szymon (Poznań): System mBank-u przez Operę proponuje mi kartę z limitem 5000 PLN. Ten sam system przez Explorera proponuje mi limit karty 37000 PLN. Czy to można jakoś racjonalnie wyjaśnić?
Filogejos: Oczywiście. Klienci z Explorerem są mniej ryzykowni dla banku niż z Operą. Explorera używa ten, kto nie umie zainstalować nic innego. Nie doszuka się zapewne kruczków w umowie. Nie będzie unikał (nie będzie umiał) unikać spłaty. Może czasem spóźni się z ratą i naliczy się odsetki karne.

 

 

Read more ...

Konto Oszczędnościowe

Ewa: Szukam jakiegoś konta oszczędnościowego z bardzo ograniczonym dostępem. To znaczy, nie chcę żeby był do niego dostęp przez internet, nie chcę do niego karty, nie chcę żeby można je było łatwo zerwać. Chcę za to mieć możliwość robienia na nie przelewów, czyli uzupełniania co jakiś czas.

Ekspert: Ewuniu, do tego celu idealne będzie moje konto...
Filogejos  2020      Copyrights not reserved