Rozterki bankowe i innne

Szymon (Poznań): System mBank-u przez Operę proponuje mi kartę z limitem 5000 PLN. Ten sam system przez Explorera proponuje mi limit karty 37000 PLN. Czy to można jakoś racjonalnie wyjaśnić?
Filogejos: Oczywiście. Klienci z Explorerem są mniej ryzykowni dla banku niż z Operą. Explorera używa ten, kto nie umie zainstalować nic innego. Nie doszuka się zapewne kruczków w umowie. Nie będzie unikał (nie będzie umiał) unikać spłaty. Może czasem spóźni się z ratą i naliczy się odsetki karne.

 

 


Jarosław (Olsztyn): Chciałem uruchomić dobre darmowe konto i znalazłem niedawno całkiem ciekawą ofertę. Citigold -uzyskanie darmowości konta jest banalnie proste, a w zamian za odrobinę klikania mamy rachunek w "porządnym" banku i do tego całkowicie darmowe wszystko, łącznie z obsługą w oddziałach, przelewami walutowymi i nawet Sorbnetem. Jedynym warunkiem zwolnienia z opłat jest jednak suma wpływów zewnętrznych min. 12 000 zł. Poradźcie czy można to jakoś obejść.
Filogejos: Jasne. Najprościej tak:
- jak masz, to raz w miesiącu wlewasz 12 000, po czym wylewasz 12 000;
- jak nie masz 12 000, to kilka razy w miesiącu przelewasz odpowiednio mniej, np. 4 razy po 3 000;
- W ekstremalnym przypadku, codziennie przerzucasz 600 zł - w miesiącu jest zwykle co najmniej 20 dni roboczych, więc w sumie osiągasz 12 000 zł, a przelewy "powrotne" możesz dla przyspieszenia robić Sorbnetem;
- jak nie masz 600 zł, a masz 50, to idziesz do wpłatomatu/bankomatu i 240 razy wpłacasz i wypłacasz tą pięćdziesiątkę;
- jak nie masz 50, a masz 1 zł, to idziesz do kasy i w okienku dwanaście tysięcy razy wpłacasz i wypłacasz tą złotówkę;
- jak łatwo zauważyć, metoda zadziała także, jeśli dysponujesz majątkiem w wysokości 1gr, jedynym ograniczeniem może być czas, potrzebny na wykonanie dwóch milionów czterystu tysięcy operacji kasowych...


Stanisława (Opoczno): Jaką pieczęcią (urzędową - czyli okrągłą, nagłówkową, imienną) dyrektor szkoły potwierdza dokumenty za zgodność z oryginałem nauczycielowi ubiegającemu się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego?
Filogejos: Pieczęcią szkoły
Stanisława: No tak, tylko którą? Szkoły mają dwa rodzaje pieczęci: urzędową (metalowa, okrągła, wyrabiana w mennicy) i podłużną. Której używać?
Filogejos: Budżetówka to jednak fantastyczny świat. Na codzień zmagają się tam z niesamowitymi problemami. Wynalezienie panaceum czy silnika na wodę to byłby przy tym pikuś...


Roman (Wschowa): Kumpel ostatnio opowiedał jak przejeżdżający autobus tak go ochlapał, że miał wodę nawet w uszach. Mojego rekordu jednak nie pobił. Nie wiem jak wyglądał Twój rekord, ale mój to był Star wjeżdżający w 20-30 cm kałużę. Kurde, nawet gacie i skarpetki miałem mokre. A była późna jesień.
Filogejos: To jest pikuś. Mnie jak ostatnio ochlapał gosciu z SUVa to poszło takie tsunami że dostałem kotwicą od kutra w plery i na koniec wypłynął rekin i wjebał mi kurczaka z siatki co go mialem na obiad.

 

 

Filogejos  2020      Copyrights not reserved