Cieńki telefon

Romek: Poszukuję możliwie najcieńszego telefonu, warunek to tradycyjna klawiatura (nie QWERTY). Google wyrzuca mi jakieś dotykowe cuda albo starego Samsunga, którego i tak ciężko gdzieś znaleźć, może podpowiecie? 

Filogejos: Wybacz szczere zapytanie, ale co – w dupie chcesz go sobie trzymać? 

Czytelnik: Jak po polsku określa się potocznie drogę, na której asfalt się kruszy, która ma dużo dziur? Szukam możliwie krótkiego określenia. Droga jak szwajcarski ser?

Filogejos: Po prostu "droga". Tak jest najkrócej i każdy zrozumie o co chodzi. Dopiero gdyby w niej dziur nie było, to trzeba wyjątkowość sytuacji przedstawić w sposób opisowy. Na przykład „droga gładka jak stół”.

Waldek S.: Czy wszystkie płyty główne mają zworki ograniczające programowanie eprom biosu? Jeśli nie, to która tania płyta do AMD ma? Nie chciałbym aby wirus mógł przeprogramować bios.

Filogejos: Proponujemy najpewniejsze rozwiązanie: wydłubanie kości eprom i związanie jej nóżek łańcuchem, dla pewności umieszczonej w budzie amstaffa głodzonego przez tydzień i wychowanego kijem. Z całym szacunkiem dla amstafów i ich wlaścicieli.

Marta: Jak wiadomo banki często promocjami albo karnymi opłatami zmuszają do wydawania co miesiąc określonej kwoty kartą.Na przykład BZWBK. Żeby dostać premię 50 zł, trzeba przepuscić przez kartę 300 zł. Jest jakiś prosty sposób, żeby to zrobić bez kupowania niepotrzebnych rzeczy/usług ?

Filogejos: Oczywiście! Kupować tylko potrzebne rzeczy/usługi.

Asfalt i nie tylko

Marek (Gliwice): Znajomy mi opowiadał, że w jakiejś miejscowości w zimie kładli asfalt i na wiosnę okazało się, że nie trafili na podbudowę jakieś 1,5 metra i wszystko na roztopach się zapadło. Chłop na polu swoim obsianym ozimą zastał asfalt. Tak się improwizuje w tuskolandii.
Filogejos: a nam kolega kolegi sąsiada babci siostry wuja opowiadał, że w Krakowie położyli tory tramwajowe na przejściu dla pieszych bo nie trafili w podkłady, a że ciemno było to myśleli, że dobrze kładą. No i teraz tramwaje muszą czekać na zielone światło dla pieszych, żeby przejechać na drugą stronę. Tory układał ponoć osobiście Tusk

Roman (Katowice): Denerwują mnie dzieci myjące samochody na skrzyżowaniach. Czy to nie jest odpowiednie zadanie dla straży miejskiej?
Filogejos: Co? Mycie samochodów?

Dariusz (Warszawa): Wstaję dzisiaj rano, idę się odlać, myję ręce (chyba, nie pamiętam bo byłem zaspany). Syn już ogląda Pingwiny z Madagaskaru, rzucam okiem i idę robić śniadanie. Wyjmuję chleb z chlebaka, kroję. Otwieram lodówkę i wyciągam wędlinę i ser. No i teraz zagadka: czy jak na chleb kładę ser to smarować go masłem? I to nabiał i to nabiał. To prawie tak jakby wpierdalać masło z masłem. Wkurwiłem się i zrobiłem kiełbasę podwawelską na gorąco. No, ale tu znowu jest problem, bo żona do kiełbasy daje chleb z masłem, ale to kurwa bez sensu tak tłuste z tłustym.  Reasumując mam do was 2 pytania: 1) czy do kanapek z serem dawać też masło; 2) czy do kiełbasy podwawelskiej na gorąco chleb podawać z masłem czy bez?
Filogejos: Tak mi się skojarzyło: (...) na Ochocie w elektryczny i do stadionu, a potem to już mam z górki, bo tak: 119, przesiadka w 13, przesiadka w 345 i jestem w domu, to znaczy w robocie...
http://www.youtube.com/watch?v=SOHHXWxZ7L0

Dorota (Radom): Chciałam się pochwalić: po dwóch miesiącach pracy w pewnej firmie, dostałam awans na stanowisko poniekąd kierownicze, a mianowicie zostałam szefową jednoosobowego oddziału internetowego tejże firmy.
Filogejos: A ile dlugopisów składasz w godzinę?

Marian (Częstochowa): Łał, od dwóch dni mieszkam z dwoma kobietami !!! Na początku myślałem, że to poroniony pomysł, ale teraz już wiem, że jest po prostu fantastycznie !!!
Filogejos: A co, mama i babcia przyjechały na weekend?

Pytania do Kasi

Droga Kasiu: Mój mąż chce spróbować w łóżku trójkąta z moją najlepszą  przyjaciółką i mną.
Odpowiedź: Jest dla mnie oczywiste, ze Twój mąż nigdy nie ma Cię dość!  Wiedząc, że jesteś tylko jedna, sięga po Twoją najlepszą  przyjaciółkę,  która jest do Ciebie bardzo podobna. Wspólny seks może Was  bardzo zbliżyć.  Dlaczego nie zaprosić także współlokatorek ze studiów? Jeżeli  nie jesteś pewna, może powinnaś pozwolić mu na razie robić to ze  swoimi  przyjaciółkami bez Ciebie? A jeżeli ciągle brak Ci  przekonania, kochaj  go oralnie i przygotuj mu smaczny posiłek myśląc o tym.

Droga Kasiu: Mój mąż bez przerwy chce bym brała mu do buzi.

Read more ...

Świat to wielkie kretowisko

"Świat to wielkie kretowisko" - jak kiedyś poetycko określił nasz kolega. Nie będziemy gołosłowni - poniżej przykłady, że Leszek miał rację.

Władek (Poznań). Szukam programiku, który generuje lowowo zera i jedynki, i gdy się intensywnie o czymś myśli przy kompie, to okazuje się, że rozkład jedynek i zer nie jest pół na pół.
Ekspert: Ja mogę taki napisać i będzie działał dokładnie tak jak mówisz. Będzie generował zera i jedynki losowo i ich rozkład będzie pół na pół. Następnie trzeba będzie, poprzez naciśnięcie klawisza "M" (jak "Myślę"), dać znać programowi, że zacząłeś myśleć. I wówczas program zacznie generować zera i jedynki, które nie będą wychodziły w tej samej liczbie, co będzie można łatwo sprawdzić licząc.

Roman (Katowice): Wczoraj na siódemce w okolicach Tarczyna nadziałem się na fotoradar przy 82 (licznikowo)/70 - trudno, zapłacę w razie czego, gorzej będzie miał pędzący lewym pasem gość (120 na oko). Ale chodzi nie o to, tylko o to, że zauważyłem aż 3 błyski na 2 samochody. W co mógł być wycelowany ten trzeci?
Redakcja: wszystkie 3 w Ciebie
Roman: Ale po co aż tyle?
Redakcja: lewy profil, prawy profil i en face... chyba, że pierwszy to był przedbłysk dla redukcji "czerwonych oczu"

 

Read more ...

Filogejos  2020      Copyrights not reserved