Świat to wielkie kretowisko

"Świat to wielkie kretowisko" - jak kiedyś poetycko określił nasz kolega. Nie będziemy gołosłowni - poniżej przykłady, że Leszek miał rację.

Władek (Poznań). Szukam programiku, który generuje lowowo zera i jedynki, i gdy się intensywnie o czymś myśli przy kompie, to okazuje się, że rozkład jedynek i zer nie jest pół na pół.
Ekspert: Ja mogę taki napisać i będzie działał dokładnie tak jak mówisz. Będzie generował zera i jedynki losowo i ich rozkład będzie pół na pół. Następnie trzeba będzie, poprzez naciśnięcie klawisza "M" (jak "Myślę"), dać znać programowi, że zacząłeś myśleć. I wówczas program zacznie generować zera i jedynki, które nie będą wychodziły w tej samej liczbie, co będzie można łatwo sprawdzić licząc.

Roman (Katowice): Wczoraj na siódemce w okolicach Tarczyna nadziałem się na fotoradar przy 82 (licznikowo)/70 - trudno, zapłacę w razie czego, gorzej będzie miał pędzący lewym pasem gość (120 na oko). Ale chodzi nie o to, tylko o to, że zauważyłem aż 3 błyski na 2 samochody. W co mógł być wycelowany ten trzeci?
Redakcja: wszystkie 3 w Ciebie
Roman: Ale po co aż tyle?
Redakcja: lewy profil, prawy profil i en face... chyba, że pierwszy to był przedbłysk dla redukcji "czerwonych oczu"

 


Jakub (Suwałki): Ja chciałem opieprzyć Google Maps za przestarzałe mapy. Budowę swojego domu zakończyłem ponad 4 lata temu, a na zdjęciach nie ma nawet śladu fundamentów!!!
Google: Witamy, Dziękujemy za informację. Wysłaliśmy buldożery, błąd zostanie wkrótce poprawiony.

Paweł (Pszczyna): Mam listwę  Lestara LFT 2005 z filtrem przeciwzakłóceniowym. Jak wychodzimy z domu to wyciągam z kontaktu wtyczkę od kabla listwy (na wypadek zalania mi mieszkania przez sąsiada z góry). Kabel ma 4 m. długości i tymczasowo jest włączany do kontaktu w kuchni, bo mi w kontakcie w pokoju pokazywał się ogień. Był elektryk z administracji MSM Energetyka, rozgrzebał kontakt, potem przykręcil na 1 śrubkę (drugą zachachmęcił, bo była długa - do grubego, podwójnego kontaktu i pewnie mu się przydała.). Powiedział, że jeszcze przyjdzie, rozgrzebać ścianę, ale za pieniądze. Nie chcę mu płacić za partactwo, bo nawet mi nie powiedział, czy już mogę ten komputer przez listwę podłączyć do tego gniazdka. W związku z tym, że się obawiam pożaru w mieszkaniu to 4 metrowy kabel w dalszym ciągu przeciągam do gniazdka w kuchni. Kabel długi to i prąd do listwy nie od razu dojdzie. Po podłączeniu listwy do gniazdka w scianie teraz odczekuję ze 2 minuty i dopiero włączam komputer. Nie ma co się spieszyć. Te parę minut człowieka nie zbawi.
Ekspert: Ja podłączam swój kabel do łazienki sąsiada. W ten sposób eliminuję ryzyko zalania mi przez niego mieszkania (bo najpierw wyjebało by korki u niego). Co prawda przed włączeniem komputera muszę odczekać aż 10 minut zanim dojdzie prąd, ale jak mówisz: kilka minut człowieka nie zbawi. Na pewno nie przed głupotą...

Zenon (Bydgoszcz). Pomóżcie. Szukam nawigacji na GPS - mapy Polski i Europy - może niekoniecznie 100% Rumunii, ale żeby dało się pojechać na narty do Słowacji-Austrii, i do Włoch i do Irlandii, Hiszpanii i na Nordkapp. Ma posiadać następujące cechy:
- prosta w obsłudze - nie dla mnie, tylko dla  mało zorientowanej osoby w komputerach
- dobry engine mapy - żeby nie  wyprowadziła na manowce albo nie kazała trzy razy skręcać w lewo, żeby pojechać w prawo
- żadnych kretyńskich głosików orgazmu w czasie wjeżdżania w tunel
- czytelna - dla dalekowidza.
Ekspert: Szukam samochodu, nie dla mnie a dla kolegi z plemienia Himba, który nigdy czegoś takiego nie widział. Ma jeździć po drogach ale też trochę po piasku, powinien mieć funkcję stania na parkingu. Prosty w obsłudze, żadnego dolewania paliwa, zmiany oleju czy niezaplanowanego płacenia mandatów. Jak się chce skręcić w prawo to powinien skręcić w prawo, niezależnie od ruchów kierownicą. Nie powinien hałasować i ma ładnie pachnieć. A tak poważnie: stary - jebnij ty się w głowę i dopiero się odzywaj...

 

Filogejos  2019      Copyrights not reserved