Maski, czyli ukryte twarze..

Każdy z nas w swoim życiu znajduje się w sytuacji, w której udaje kogoś innego. Proszę, aby nikt nie zaprzeczał, bo i tak nikomu nie uwierzę. Jest wiele momentów, w których jak dzieci przyjmujemy różne pozy, maskując przy tym samych siebie. Tak naprawdę, kiedy już dochodzi do czegoś takiego, to robimy z siebie głupców, którzy nie potrafią właściwie zaprezentować swoich prawdziwych możliwości. Dlaczego to robimy?

Po pierwsze, dlatego że tak naprawdę chcemy być kimś innym. Każdy w swojej głowie ma obraz siebie idealnego i celem jest widzenie siebie takiego/takiej w rzeczywistości. Czasem nawet nieświadomie zmieniamy coś w sobie, po to aby lepiej się zaprezentować. A kiedy osoba, przed którą udajemy - znika, rozpływa się też nasza maska. Próbujemy przedstawić siebie w innym lepszym świetle.

Po drugie, nie wiem dlaczego, ale bardzo dużo osób w społeczeństwie źle myśli o sobie. Dlatego też, udajemy przed innymi, że wcale nie jesteśmy tacy jakich nas widzą. Ubieramy się w nowe cechy charakteru jakby były to kolejne ciuchy wyciągane z szafy. Idziemy wśród ludzi i pokazujemy się, śmiejemy się, opowiadamy różne historie, okłamujemy współpracowników, czasem też kolegów tylko po to, by się przypodobać. Za wszelką cenę chcemy, żeby inni postrzegali nas pozytywnie tylko dlatego, że boimy się krytyki.

Po trzecie, wydaje się nam, że jeśli czegoś nie zrobimy, to zostaniemy potępieni przez innych członków społeczeństwa. Boimy się być sobą, ponieważ może to nie zostać zaakceptowane. Oceniamy źle siebie oczami innych, czyli wmawiamy sobie, że pewna grupa ludzi negatywnie nas ocenia. To ostre stwierdzenia, ale niestety tak się dzieje cały czas. Wynika to z tego, że potrzebujemy akceptacji w społeczeństwie. Bez niej, nie zagrzejemy dłużej miejsca.

W życiu przybieramy wiele masek, które mają nas ukryć przed światem. Jednak nie bójmy się ich zdjąć! Bądźmy sobą, pokażmy na co nas stać. Jeśli komuś nie spodoba się twoja cecha charakteru lub wełniany sweter, to nie znaczy, że cię nie zaakceptuje. Wkładajmy maski tylko wtedy, kiedy jest to konieczne, bo inaczej maska z czasem stanie się naszą prawdziwą twarzą.

Mówmy to co chcemy, ubierajmy to co lubimy, chodźmy tam, gdzie mamy ochotę, kupmy sobie coś co się nam podoba, ściągnijmy maski i bądźmy sobą!
Maski są złe.. bo co się stanie jeśli zamiast nas samych, nagle ktoś inny nam ją zdejmie?
Filogejos  2019      Copyrights not reserved